fb
człowiek bez barier
rafal_1
Rafał Mikołajczyk
Koordynator Programu Pierwsze kroki

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zawodowo związany z Grupą Votum od dwóch lat. Początkowo pracował w Departamencie Obsługi Klienta, co pozwoliło mu dogłębnie poznać ofertę spółki VOTUM i problemy, z jakimi zwracają się do niej klienci. Po roku został Asystentem Kierownika Departamentu Odszkodowań Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych A. Łebek Spółka Komandytowa – funkcję tę pełni do dziś. Od początku pracy w kancelarii angażował się w projekty związane z pomocą osobom najciężej poszkodowanych w wypadkach, zwłaszcza tych dotyczących rehabilitacji i powrotu do sprawności. Korzystając z własnych doświadczeń, współtworzył założenia programu Pierwsze kroki, a także koordynuje jego wdrażanie.

Wyczynowo trenuje parakolarstwo. Co roku startuje w zawodach kolarskich na całym świecie i uzyskuje wysokie pozycje w rankingach UCI, a w 2016 roku świętował zdobycie Pucharu Świata w kolarstwie. Swoją pasją dzieli się chętnie z dziećmi w ramach organizowanych przez VOTUM S.A. spotkań w szkołach.

 

Dzięki moim doświadczeniom często jestem w stanie ocenić potrzeby pacjenta wcześniej, niż on sam może to zrobić. Cieszy mnie, że to, co ja wypracowywałem latami, mogę przekazać naszym podopiecznym podczas kilku spotkań. Umiem mobilizować ich do działania i nie boję się z nimi rozmawiać. Jestem żywym przykładem na to, że niepełnosprawność nie wyklucza aktywności i mam nadzieję, że moim zachowaniem inspiruję ich i motywuję do podjęcia rehabilitacji i walki o siebie.

© Copyright 2017 – VOTUM S.A