fb
rafal-rower
Rafał Mikołajczyk parakolarz

Absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wyczynowo trenuje parakolarstwo. Co roku startuje w zawodach kolarskich na całym świecie i uzyskuje wysokie pozycje w rankingach UCI, a w 2016 roku świętował zdobycie Pucharu Świata w kolarstwie. Swoją pasją dzieli się chętnie z dziećmi w ramach organizowanych przez VOTUM S.A. spotkań w szkołach.

W maju 2013, po wielu staraniach, miałem już pierwszy rower i zacząłem trenować. Zaliczyłem kilka maratonów i mistrzostwa Polski. Dla mnie był to dobry początek: poznałem Rafała, poznałem prawdziwy sport i wiedziałem, czego chcę w roku następnym.

Marzec 2014: niespodziewanie otrzymałem powołanie do kadry narodowej kolarstwa ręcznego. Zbierałem doświadczenie, poznawałem moich kolegów i koleżanki, a przede wszystkim ciężko trenowałem. Postawiłem wszystko na jedną kartę. Pomyślałem wtedy: „mój czas się rozpoczął – muszę to wykorzystać”. Wziąłem udział w kilkunastu imprezach międzynarodowych i uważam, że pokazałem się z dobrej strony. Zrobiłem wszystko, by realizować swą pasję, spełniać marzenia i czuć to, co czułem kiedyś jako chłopiec.

Po kupnie nowego roweru w grudniu 2014 r. (zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Rafała Wilka, Fundacji Leszka i Jolanty Czarneckich, oraz wielu osób prywatnych na Facebooku poprzez zbiórkę) rozpocząłem walkę z czasem i przygotowania do kolejnego sezonu. Nowy rower, pierwszy trener, klub i w końcu terminarz na sezon. Rozpocząłem współpracę z grupą sportową GVT (Gucwa Velo Trainer). Ciężko trenowałem przez wiele miesięcy, by mieć szansę na wzięcie udziału w imprezie mojego życia, jaką były Mistrzostwa Świata w Nottwil 2015.

W czerwcu 2015 podpisałem kontrakt sponsorski z kancelarią odszkodowawczą VOTUM S.A., zobowiązując się do reprezentacji spółki podczas kolejnych imprez sportowych. Na przełomie lipca i sierpnia pojawiłem się wraz z czołówką polskiego kolarstwa ręcznego na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii. Spełniłem marzenie – być tam to ogromna nobilitacja. Ósmy i dziewiąty zawodnik świata, dwa wyścigi – oto moje rezultaty!

W roku 2016 wygrałem cały cykl Pucharu Świata i zostałem sklasyfikowany na pierwszym miejscu w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Jestem dumny z tego, co dotychczas osiągnąłem i czeka mnie mnóstwo dalszej pracy.

© Copyright 2017 – VOTUM S.A