fb
ceye-AssisTechCyber
C-Eye – AssisTech

C-Eye® został stworzony przez AssisTech, by umożliwić komunikację z pacjentami.

Wiemy, że komunikacja z chorymi jest bardzo ważna. Co zrobić, gdy jest to utrudnione dla osób po udarach, wybudzonych ze śpiączki i w innych, równie ciężkich stanach?

Z pomocą przychodzi nam urządzenie  C-Eye® .  tzw. cyber oko. To jest nowoczesny system, który śledzi ruch gałek ocznych, przez co umożliwia komunikację i rehabilitację ciężkich stanach neurologicznych. System wykorzystuje metodę CyberOka opracowaną na Politechnice Gdańskiej.

Komunikacja i rehabilitacja w domu są naprawdę możliwe.

Dzięki naszej współpracy z Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie i AssisTech, istnieje możliwość doboru odpowiedniego sprzętu C-Eye® PRO, C-Eye® czy eyefeel® do komunikowania się osób w ciężkich stanach po wypadku za pomocą C-Eye® .  Dzięki temu urządzeniu pacjentom umożliwiamy dostęp do wyraźnej poprawy komfortu życia, ponieważ mają realną szansę sygnalizować swoje potrzeby. Bliscy, fizjoterapeuci, lekarze nareszcie wiedzą, jak mogą pomóc choremu, poprzez  poznanie jego potrzeb i dolegliwości. System jest tak skonstruowany aby być w stałym kontakcie z chorym. Wykorzystanie komunikatów podczas terapii w niektórych sytuacjach pełni również funkcję rehabilitacyjną poprzez stymulację ośrodka mowy.

System C-Eye® jest łatwy i intuicyjny.

AssisTech: „To bardzo proste w obsłudze i przyjemne dla pacjentów rozwiązanie. Polega ono na wykorzystaniu kontaktu wzrokowego osoby chorej np. przebywającej w domu – z wyświetlaną na ekranie treścią. Najpierw system C-Eye® wyznacza i wyświetla punkt, na który ma patrzeć pacjent. Przytrzymanie przez niego wzroku np. na obrazku, powoduje jego zaznaczenie, dzięki czemu chory może odpowiadać na zadawane pytania, wyrażać swoje potrzeby oraz prośby, a także rozwiązywać różne zadania i ćwiczenia stymulujące pamięć, percepcję, utrzymywanie uwagi i inne aktywności umysłowe.”

Chcesz wypróbować  C-Eye® ? Uważasz, że może pomóc w Waszej komunikacji.

Skontaktuj się z nami, w celu doboru odpowiedniego sprzętu, modułów oprogramowania oraz dowiedz się, jakie istnieją możliwości finansowania dla osób poszkodowanych w wypadkach z OC sprawcy.

Więcej o  C-Eye® znajdziesz na https://assistech.eu/pl/c-eye/

© Copyright 2017 – VOTUM S.A