fb
Cyber_oko_2a
Chcesz wypróbować urządzenie C-Eye?

C-Eye® to system umożliwiający komunikację i rehabilitację pacjentów za pomocą wzroku.

Swobodna komunikacja z osobami chorymi po wypadku jest bardzo ważna, nie tylko dla ich komfortu, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

Co zrobić, gdy stan pacjenta nie pozwala na komunikację werbalną lub jest ona znacząco utrudniona?

Z pomocą przychodzi nam urządzenie C-Eye® – nowoczesny system, który śledzi ruchy gałek ocznych, przez co umożliwia komunikację i rehabilitację osób w ciężkich stanach neurologicznych. Pacjenci, zarówno w domu jak i w ośrodku, mają możliwość komunikowania się z bliskimi i z personelem medycznym za pomocą systemu C-Eye®, który pozwala na zaznaczanie wzrokiem treści wyświetlanych na ekranie monitora. Dodatkowo użytkownicy mają możliwość tworzenia własnych plansz do komunikacji, korzystania z gotowych komunikatów tekstowych i obrazkowych lub pisania własnych zdań za pomocą Wirtualnych Klawiatur. Terapeuci, dzięki obszernej bazie gotowych ćwiczeń, mają możliwość prowadzenia neurorehabilitacji pacjentów, wspierając ich w procesie odzyskiwania utraconych i nabywania nowych umiejętności.

 

System C-Eye® jest łatwy i intuicyjny.

Urządzenie C-Eye® znacząco poprawia komfort życia swoich użytkowników, pacjenci mają realną szansę sygnalizować swoje potrzeby i dolegliwości. Dodatkowo, moduł eyefeel zawiera kolorowe animacje, ćwiczenia i gry, zaprojektowane z myślą zarówno o dzieciach jak i dorosłych.

System C-Eye® to bardzo proste w obsłudze i przyjazne dla pacjentów rozwiązanie, wykorzystujące kontakt wzrokowy użytkownika – z wyświetlaną na ekranie treścią. System C-Eye® wyznacza i wyświetla punkt, na który patrzy pacjent. Przytrzymanie przez pacjenta wzroku np. na obrazku, powoduje jego zaznaczenie, dzięki czemu chory może odpowiadać na zadawane pytania, wyrażać swoje potrzeby oraz uczucia, a także rozwiązywać różne zadania i ćwiczenia, stymulujące jego pamięć, percepcję, utrzymywanie uwagi i inne aktywności umysłowe. Urządzenie sprawdza się zarówno w domach pacjentów jako system do komunikacji i rozrywki, a także w gabinetach i ośrodkach jako narzędzie do terapii i rehabilitacji.

Chcesz wypróbować urządzenie C-Eye®?

Skontaktuj się z nami, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat systemu C-Eye® oraz dowiedz się o możliwościach finansowania zakupu dla osób poszkodowanych w wypadkach z OC sprawcy.

© Copyright 2017 – VOTUM S.A