fb
logo-Apco_a_panthera
APCO

APCO Sp. z o.o. jest firmą rodzinną, istnieje na polskim rynku od 1986 roku. Od ponad trzydziestu lat zajmujemy się zaopatrywaniem osób niepełnosprawnych w potrzebny im sprzęt.
Naszą misją jest dostarczanie najwyższej światowej klasy rozwiązań zapewniających niezależność i wysoką jakość życia osobom niepełnosprawnym. Każda osoba jest dla nas niepowtarzalna i każdą traktujemy indywidualnie. Utrzymujemy stałe kontakty z naszymi klientami, towarzysząc im i służąc wsparciem w różnych sytuacjach. Kierując się zdobytym doświadczeniem wprowadziliśmy do oferty APCO najlepsze światowe marki, takie jak PANTHERA, ROHO, FEAL, ALBER, PERMOBIL, SCHWALBE, BATEC, STRICKER i wiele innych. Posiadamy certyfikaty firm partnerskich.

W ramach projektu Pierwsze kroki dla osób niepełnosprawnych oferujemy :

  • Najwyższej klasy wózki inwalidzkie
  • Systemy przeciwodleżynowe (materace i poduszki)
  • Specjalne oparcia stabilizujące ROHO Agility
  • Napędy do wózków inwalidzkich: Max Mobility (Smart Drive), Alber
  • Szyny, Rampy, Podjazdy

Wózki Panthera

Wózek Panthera

 

Wózki Panthera sprawiają, że większość codziennych czynności staje się łatwiejsza.

Wózki te posiadają doskonałe właściwości jezdne, są lekkie i łatwe w transporcie. Efekt taki uzyskano dzięki skupieniu się na trzech najważniejszych aspektach korzystania z wózka: jeździe, siedzeniu i transporcie. Te trzy czynności są wykonywane przez osobę używającą wózka każdego dnia i właśnie to od nich w największym stopniu zależy funkcjonalność wózka.

Jazda

Ze sztywną ramą, wykonaną ze stali chromo-molibdenowej albo z włókna węglowego, wózki Panthera są niezwykle lekkie i nieprawdopodobnie łatwe w manewrowaniu. Precyzyjnie dobrany kąt nachylenia kół daje świetne właściwości jezdne, nie zwiększając zbytnio szerokości wózka.

Siedzenie

Użytkownik wózka spędza na nim dziennie często kilkanaście godzin, więc ogromne znaczenie ma jakość siedzenia. Płynna regulacja kąta nachylenia oparcia oraz naprężenia delikatnej, miękkiej tapicerki pozwala na dokładne dopasowanie ich do potrzeb osoby siedzącej na wózku. Siedzisko w wózkach Panthera jest pochylone pod kątem oraz ma możliwość regulacji napięcia i głębokości tapicerki. Taka kombinacja ustawień pozwala na znalezienie właściwej pozycji siedzenia, która będzie zarówno komfortowa, jak i funkcjonalna.

Transport

Niska waga, zwarty profil ramy i doskonałe wyważenie sprawiają, że samodzielne wkładanie i wyjmowanie wózka z samochodu nigdy nie było łatwiejsze.
Aby podwyższyć  kwalifikacje pracowników APCO, uczestniczymy w licznych szkoleniach zagranicznych i krajowych. Sami również prowadzimy szkolenia i dzielimy się posiadaną wiedzą.  Wielokrotnie byliśmy nagradzani przez partnerów i organizacje pozarządowe za aktywność w środowisku osób niepełnosprawnych i działanie na ich rzecz. Firma APCO wspiera wiele organizowanych w Polsce imprez dla osób niepełnosprawnych, m.in. turnieje tenisa na wózkach, szermierki, koszykówki,  rugby czy tańca na wózkach.

Dowiedz się więcej o Roli wózka inwalidzkiego w rehabilitacji  <tutaj>

 

 

PROFILAKTYKA PRZECIWODLEŻYNOWA

SYSTEMY PRZECIWODLEŻYNOWE ROHO

ROHO-Select-Half

W ramach Projektu pierwsze kroki, osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z oferty firmy ROHO, która jest liderem na rynku światowym w projektowaniu i produkcji wyrobów, służących do profilaktyki i leczenia odleżyn.

Odleżyny  są jednym z najczęstszych i najniebezpieczniejszych powikłań związanych z długotrwałym unieruchomieniem. W wyniku wieloletnich badań firma ROHO stworzyła technologię skutecznie zapobiegającą  ich powstawaniu – technologię DRY FLOATATION. ROHO wynalazła system, który umożliwił równomierne rozłożenie nacisku, jaki wywiera powierzchnia styku z podłożem  na ciało, niwelujący skutki działania tarcia i sił ścinających podczas zmiany pozycji.  Produkty ROHO dokładnie odwzorowują kształt ciała, dopasowując się do ewentualnych asymetrii.

Jaki wpływ ma to Twoją jakość życia?

System ROHO gwarantuje komfort siedzenia lub leżenia i stabilizację.  Dynamicznie i szybko przystosowują się do zmiany ułożenia ciała, jednocześnie stale zachowując  maksymalne odciążenie. Przeciwodleżynowe poduszki i materace ROHO to wyjątkowo skuteczne produkty, pozwalający goić istniejące odleżyny i zapewniające maksymalną ochronę przed ich powstawaniem.

Cztery pryncypia technologii ROHO Dry Floataion:

pryncypia1

ROHO – sześć stopni swobody

Produkty ROHO zbudowane są z dużej ilości oddzielnych komórek (‚cel’), które poruszają się niezależnie. Pozwala to każdej komórce skręcać się, wyginać i przesuwać, dostosowując precyzyjnie do kształtu i anatomii użytkownika.

 

pryncypia2

Małe napięcie powierzchniowe

Unikalna komórkowa konstrukcja produktów ROHO pozwala na zanurzenie się w nich bez deformacji tkanek, minimalizując ryzyko uszkodzenia skóry.

 

pryncypia3

Stała siła przywracająca

Kiedy pacjent jest zanurzony w produkcie ROHO Dry Floatation, ciśnienie i siły napierające na ciało są praktycznie jednakowe w każdym punkcie styku. Gdy ciało zanurza się głębiej, zwiększa się także powierzchnia styku, na którą rozkłada się ciśnienie. W wyniku tego ciśnienie, działające na tkanki w najbardziej newralgicznych obszarach, jest zminimalizowane.

 

pryncypia4Małe tarcie i siły ścinające

Gładka powierzchnia komórek produktów ROHO, połączona z niezależną i swobodną możliwością poruszania się każdej z nich, w ogromnym stopniu zmniejsza tarcie i siły ścinające w miejscach kontaktu ciała użytkownika z poduszką lub materacem.

 

 

SmartDrive

 

SmartDrive-naped

Napęd SmartDrive jest systemem wspomagania zmniejszającym wysiłek niezbędny do napędzania ręcznego wózka inwalidzkiego.

SmartDrive poprawia ergonomię i zwiększa funkcjonalność wózka, dzięki czemu pacjent może osiągnąć maksymalny stopień niezależności – mogąc pokonywać pochyłości, progi, miękkie nawierzchnie takie jak wykładziny czy dywany, bez zbędnego wysiłku i nadmiernych obciążeń. Dziękuj temu zwiększeniu ulega odległość możliwa do przebycia przez pacjenta w ciągu dnia, pozwalając na utrzymanie poziomu aktywności fizycznej niezbędnej do zachowania zdrowia, poszerzając możliwości komunikacji i mobilności zarówno w życiu zawodowym jak i społecznym, umożliwiając prowadzenie aktywnego życia pacjentom z ograniczeniami lokomocji.

SmartDrive900

System wspomagania SmartDrive jest mniej kosztowną alternatywą dla wózków elektrycznych oraz bardziej funkcjonalną, jak twierdzą jego twórcy.  To rozwiązanie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, które zachowały, przynajmniej w pewnym zakresie, możliwość zapoczątkowania ruchu na wózku ręcznym. Zastosowanie wspomagania wózka ręcznego w miejsce wózka elektrycznego jest korzystne z przyczyn zdrowotnych, zapobiegając zmniejszeniu zakresu ruchów w stawach czy utracie siły mięśniowej spowodowanej akinezą.

Systemem wspomagania czasami jest niezbędny do samodzielnego funkcjonowania. Umożliwia wjechać np. na rampę i zmniejsza  wysiłek niezbędny do napędzania ręcznego wózka inwalidzkiego.  Wjedź w zakładkę Kontakt (u góry) i dowiedz się, jakie są koszty tych rozwiązań oraz możliwości finansowania.

www.apco.com.pl

© Copyright 2017 – VOTUM S.A