fb
Fundacja Votum pierwsze kroki
Najtrudniejszy był pierwszy krok

Przemek uległ wypadkowi dwa lata temu, na skutek obrażeń jakich wówczas doznał stracił nogę. Od niedawna porusza się z pomocą protezy, jak sam mówił najtrudniejszy okazał się pierwszy krok.

Karol- nowoczesna proteza ręki
Jest dobrze

Życie Karola zmieniło się diametralnie w kwietniu 2017 r., kiedy to uległ poważnemu wypadkowi. I choć wiele zmieniło się w jego życiu wciąż pracuje, uczy się – snuje plany na przyszłość, „jest dobrze”, mówi.

votum
Pierwsze Kroki – historia Marcina

Pierwsze kroki Marcina po wypadku nie należały do łatwych, trudno było mu odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Za to dzisiaj nie boi się realizować swoich marzeń i z nadzieją patrzy w przyszłość.
Zapraszamy do obejrzenia filmu opowiadającego historię Marcina.

Trzeba iść do przodu

Po wypadku komunikacyjnym Marcin nie mógł funkcjonować samodzielnie. Obecnie, dzięki rehabilitacji w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum i doborowi właściwego sprzętu ortopedycznego, może żyć aktywnie i cieszyć się sportem i spotkaniami z przyjaciółmi.

amputacja nogi i proteza
Jak wrócić do życia po amputacji nogi?

Łukasz uległ wypadkowi, którego konsekwencją była amputacja nogi. Mimo to chce żyć aktywnie, czynnie uczestniczyć w wychowaniu dzieci i pracować. Poznaj jego historię.

Proteza Pierwsze Kroki
Czy można takiej osobie pomóc?

Wypadki, w których szkodę ponoszą dzieci, są szczególnie tragiczne. Mała Andżelika straciła w wypadku rączkę, ale teraz może uczyć się żyć normalnie. Poznaj jej historię i dowiedz się, jak pomógł jej w tym zespół Pierwszych kroków.

zdjęcie Olka
Po rehabilitacji wrócił do treningów

Olek po wypadku trafił do programu Pierwsze kroki i zaczął rehabilitację oraz powrócił do treningów. Olek budzi prawdziwy podziw. Koordynator projektu, spotkał się z podopiecznymi programu i rozmawiał z nimi o wdrożeniu kolejnych etapów pomocy, której w ramach programu będzie udzielać im VOTUM S.A.

PierwszeKroki_JSa
Wypadek zmienił niemal wszystko

Wypadek samochodowy często decyduje o całym życiu osób, które w nim uczestniczą. Tak było też w przypadku Jakuba Szarzyńskiego. W marcu 2016 r. nie zapanował nad samochodem i zderzył się z innym pojazdem. W wyniku tego wypadku najciężej poszkodowany został właśnie Jakub. Pierwsza diagnoza nie była optymistyczna ani dla niego, ani dla jego rodziny. Uraz […]

zyczie-po-wypadku
Jak zmienia się życie po wypadku?

Historie naszych klientów są dla nas największą motywacją. Kilku z nich zgodziło się przed kamerą opowiedzieć o swoim życiu po wypadku. Prezentujemy dziś historię Oli, która w 2008 roku została poszkodowana w wypadku samochodowym. Po zdarzeniu trafiła z ciężkimi obrażeniami na oddział ratunkowy. VOTUM SA. pomogła jej wywalczyć odszkodowanie i zadośćuczynienie. Uzyskane świadczenia odszkodowawcze zapewniają jej dzisiaj bezpieczeństwo. Ola zdecydowała się także na rehabilitację w Polskim Centrum […]

prywatne-leczenie
Zwrot kosztów leczenia w prywatnej placówce

Poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych coraz częściej mogą liczyć na bezpośrednie wsparcie w procesie rekonwalescencji współpracujących z firmami odszkodowawczymi prywatnych placówek medycznych. Usługa jest świadczona w ramach kompleksowej obsługi świadczonej przez firmy odszkodowawcze poza reprezentacją przed zakładem ubezpieczeń. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 19 maja 2016 r. w uzasadnionych przypadkach za leczenie w prywatnych placówkach medycznych przysługuje zwrot kosztów z polisy sprawcy wypadku.   Niespełna dwa lata […]

plakat Być Wilkiem
Film "Być Wilkiem"
Film pt."Być Wilkiem" to portret dokumentalny Rafała Mikołajczyka, człowieka który ma wielką pasję sportową. "Jego rower ma duszę", dzięki sile pokonuje wszystkie przeciwności oraz swoje wewnętrzne i fizyczne słabości. Bohater każdego dnia przekazuje innym pozytywną energię i to, że miłość do sportu często staje się sensem życia.

© Copyright 2017 – VOTUM S.A