fb
Rafal-Wilk-img2
Rafał Wilk Paraolimpijczyk

logo-partneraCBB2017

Rafał Wilk, wyróżniony w konkursie Człowiek bez barier 2017, multimedalista, paraolimpijczyk, parakolarz jest sportowcem, który wierzy, że ciężką pracą można osiągnąć sukces. Jako parakolarz reprezentował Polskę podczas Paraolimpiady  Londyn 2012 i Rio 2016 gdzie był chorążym Polskiej Reprezentacji. Z Londynu wrócił jako podwójny mistrz paraolimpijski w Rio zdobył złoto i srebro. Wywalczył również Puchar Świata (2012, 2013, 2015, 2016 r.) oraz Puchar Europy (2012, 2013,2015,2016r.). Jest pięciokrotnym mistrzem świata. Pięciokrotnie znalazł się na pierwszym miejscu rankingu UCI. Na paraolimpiadzie był chorążym Reprezentacji Polski.

 

RafalWilk-Ambasador-img1

 

Sport jest moją pasją, którą realizuję z takim samym zaangażowaniem na każdym etapie swojego życia. Przed wypadkiem, który miał miejsce w 2006 r. na torze żużlowym, wiązałem swoją przyszłość z żużlem. Jako junior zdobyłem dwa złote medale w drużynowych mistrzostwach Polski. w 2005 r. zostałem wybrany Sportowcem i Trenerem Roku w Krośnie. Wypadek przekreślił możliwość dalszego rozwoju na tym polu, ale otworzył drogę do kolarstwa ręcznego. Wykorzystuję tę szansę każdego dnia. Daję z siebie wszystko zarówno na treningach, jak i na zawodach.

Kolarstwo ręczne pozwala mu spełniać marzenia.

Jest Prezesem fundacji, której zadaniem jest wspieranie sportowców niepełnosprawnych, by i oni mogli spełnić swoje marzenia o medalach i sukcesach sportowych.

 

KRZYŻ KOMANDORSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Rafal-Wilk-img-3

 

 

Więcej o Rafale na: http://www.rafalwilk.com

© Copyright 2017 – VOTUM S.A